A kétnyelvűség és a kétnyelvű lét kérdései – Tudomány a kocsmában Navracsics Judittal

Időpont: 2018. május 28. 18.00 óra
Helyszín: Zwinger Kőszeg H-9730 Chernel u. 16.

Tudomány a kocsmában sorozat

Előadó: Navracsics Judit, nyelvész, egyetemi tanár (Pannon Egyetem)

„Az anyanyelv nem csupán a gondolataink formába öntésére szolgáló eszköz, hanem azt is alapvetően meghatározza, hogy milyenné válik a gondolkodásunk.” (Edward Sapir és Benjamin Lee Whorf hipotézise)

A legtöbb európai országban az „egy nyelv – egy nemzet” nézet uralkodik annak ellenére, hogy nemzeti kisebbségek élnek a területükön. Ugyanakkor az utóbbi időben a nemzetközi migrációnak köszönhetően az Európai Unió nemzetállamainak identitásában változás állt be. Jelentős módosulásokat látunk az országok lakosságának etnikai összetételében, főként a nagyvárosokéban, és egyre több vegyes nyelvű helyzet alakul ki, amelyben az emberek kétnyelvűvé válnak. A két vagy több nyelv használata két vagy több kultúra integrációját is magával vonzza, és ez megváltoztatja az eredeti nemzetállami identitást. (Navracsics Judit)

Időpont: 2018. május 28. 18.00 óra

Helyszín: Zwinger Kőszeg H-9730 Chernel u. 16.

Az eseményt online közvetítjük a www.iask.hu weboldalon és az FTI-iASK Facebook-oldalán (https://www.facebook.com/iask.hungary).

2018. Május 23. 14:09