Passzold vissza tesó használt mobiltelefon gyűjtő kampány a Kőszegi Kampuszon

A Jane Goodall Intézet közös kampányt indított a KÖVET Egyesület, az Afrikáért Alapítvány és a Védegylet Egyesület segítségével, ami a magyar háztartásokban használt, de használaton kívülre került mobiltelefonokat célozza meg. Ezeket a készülékeket az emberek elpakolgatják különböző rejtett zugokba, ahol aztán évekig lapulnak, amíg egyszer csak kidobásra kerülnek. Nem is sejtve micsoda kincs rejlik benne.

A mobiltelefonok előállításához szükséges koltán ércet Afrikában, veszélyeztetett fajok, pl. gorillák és csimpánzok élőhelyén bányásszák, felemésztve erdeiket. Ezt a folyamatot szeretnénk megfékezni, így most elhatároztuk, hogy ezeket a mobilokat újrahasznosítás céljából összegyűjtjük. Arra kérünk mindenkit, hogy nézzen körül otthon, vegye elő, keressen egy általunk létesített gyűjtőpontot, és dobja be a kihelyezett dobozunkba.

Mi dobható be a dobozokba és kié a bedobott készülék?

Mobiltelefon nyomógombos, vagy okostelefon, gps, tablet és ezek tartozékai úgymint a töltő, fülhallgató is. Minden egyes készüléket ahogy bedob valaki azt a Jane Goodall Intézet számára ajánlja fel.

Így adományoz az intézet számára körülbelül 250 Ft-ot, amit a kampány működtetésére és afrikai projektek elindítására fordítunk.

Gyűjtőpont: 9730 Kőszeg, Chernel utca 18. (Szemző ház). Hétfő-csütörtök: 9.00-16.00; péntek 9.00-13.00.

További információ: https://www.janegoodall.hu/programjaink/passzold-vissza-teso-mobil-ujrahasznositas

2021. Szeptember 21. 11:49

Nyitvatartás: